Namanganda noqonuniy ovning oldi olindi
Tabiat resurslari vazirligi Namangan viloyati boshqarmasi hamda Pop tuman inspeksiya bo‘limi inspektorlari tomonidan Mingbuloq va Pop tumanlarida noqonuniy ov qilishning oldini olish bo‘yicha nazorat reyd tadbiri o‘tkazildi.
Tadbir davomida Pop tumani Navbahor mahallasida farg‘onalik A.X. va B.X.lar o‘zlariga tegishli bo‘lgan ov quroli bilan noqonuniy ovga chiqqani aniqlandi.
Mazkur holat yuzasidan belgilangan tartibda hujjatlar rasmiylashtirilib, qonuniy chora ko‘rish uchun huquqni muhofaza qiluvchi idoralarga taqdim etildi.
Ma’lumot uchun, «Ov qilish va ovchilik xo‘jaliklari to‘g‘risida»gi qonunga ko‘ra, joriy yilning 28-fevralidan mamlakatimizda yovvoyi hayvonlarni va qushlarni ovlash uchun ov mavsumi yakunlangan va bu haqda ommaviy axborot vositalari orqali ogohlantirish berilgan.

В Намангане пресечена незаконная охота
Инспекторами Управления Министерства природных ресурсов Наманганской области и отдела инспекции Папского района проведен контрольный рейд по незаконной охоты в Мингбулакском и Папском районах.
Во время рейда выяснилось, что в махалле "Навбахор" Папского района Ферганской области граждане А.X. и Б.X. занимались незаконной охотой с собственным охотничьим оружием.
По данному факту в установленном порядке были оформлены документы и представлены в правоохранительные органы для принятия соответствующих мер.
К вашему сведению, согласно закону "Об охоте и охотничьих хозяйствах", с 28 февраля 2023 года в стране завершился сезон охоты на диких животных и птиц, о чем было предупреждено средствами массовой информации.