Tabiat resurslari vazirligi Qashqadaryo viloyati boshqarmasi Dehqonobod tumani Ekologiya inspeksiyasi davlat inspektorlari tomonidan navbatdagi ekologik nazorat reyd tadbiri o'tkazildi.
"O'zbekiston" MFY hududidagi reyd davomida G'uzor tumani "Pachkamar" MFYda yashovchi fuqaro U. Sh. o'zi boshqaruvidagi maxsus texnika yordamida noqonuniy tuproq qazib olayotganligi aniqlandi.
Mazkur holat yuzasidan fuqaroga nisbatan O'zbekiston Respublikasi Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 70-moddasi 1-qismi bilan 3 000 000 so'm jarima qo'llanildi va undirildi.

В Кашкадарье выявлена незаконная добыча грунта
Государственными инспекторами Дехканабадской районной инспекции управления Министерства природных ресурсов Кашкадарьинской области проведен рейдовый экологический контроль.
В ходе рейда на территории схода граждан "Узбекистан" было установлено, что гражданин У. Ш., проживающий в Гузарском районе, незаконно извлекал грунт из земли с помощью специальной техники.
В связи с этим в отношении гражданина в соответствии со статьей 70 части 1 Кодекса об административной ответственности Республики Узбекистан был наложен штраф в размере 3 000 000 сумов.