BMT Yevropa iqtisodiyoti komissiyasi mintaqasi uchun barqaror rivojlanish bo‘yicha mintaqaviy forumi
6204
2021 yil 16 mart kuni Davlat ekologiya qo‘mitasi vakillari barqaror rivojlanish va COVID-19 pandemiyasidan keyingi tiklanish bo‘yicha mintaqaviy forum yalpi yig‘ilishlarida ishtirok etdi.
Tadbirda shuningdek, BMT Yevropa iqtisodiyoti komissiyasining ijrochi kotibi, BMT Bosh kotibining o‘rinbosari Olga Algaerova, YuNESKOning Yevropadagi fan va madaniyat bo‘yicha mintaqaviy byurosi direktori Ana Luiza Masso Tompson-Flores ishtirok etdi.
Davlat ekologiya qo‘mitasi vakillari «Barqaror rivojlanish uchun hamkorlik: 2030 yilgacha bo‘lgan davrda Kun tartibidagi ekologik va iqlim bilan bog‘liq maqsadlarga erishishni jadallashtirish tashabbuslari» ga bag‘ishlangan yalpi majlisda sohaga oid, shu bilan birga ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish idoralarining iqtisodiyot, xususan, mamlakatimiz investitsiya sektori bilan samarali hamkorlikning asosiy ko‘rsatkichlari to‘g‘risidagi ma’lumotni taqdim etdi.

Региональный Форум 2021 года по Устойчивому развитию для региона ЕЭК ООН
16 марта представители Госкомэкологии приняли участие на пленарных сессиях Регионального форума по Устойчивому развитию и восстановление после пандемии COVID-19 для региона Европейской экономической комиссии (ЕЭК) ООН.
На пленарной сессии приняли участие Исполнительный секретарь ЕЭК ООН и заместитель Генерального секретаря ООН г-жа Ольга Алгаерова, Директор Региональное бюро ЮНЕСКО по науке и культуре в Европе г-жа Ана Луиза Массо Томпсон-Флорес.
В рамках сессии «Партнерство для устойчивого восстановления: инициативы по ускорению достижения экологических и климатических целей Повестки дня на период до 2030 года» представителями Госкомэкологии представлена информация по Ключевым примерам отраслевого партнерства и совместных усилий природоохранных ведомств с секторами экономики, включая инвестиционный сектор в Узбекистане.