Ўзбекистон Республикаси Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш дала қўмитаси ва БМТ Тараққиёт Дастури/Глобал Экологик Жамғармаси ўртасидаги «Глобал аҳамиятга эга бўлган биохилмахилликни муҳофаза қилиш мақсадида муҳим тоғли ҳудудларда ўрмонлардан ва табиат ресурсларидан барқарор фойдаланиш ва бошқариш» ҳамкорлик лойиҳаси қор қоплонининг Угом-Чотқол ва Хиссор ландшафтларида* яшовчи ва фаолият кўрсатувчи шахсларни Микрогрантлар Дастурида иштирок этишга таклиф этади.
Қабул қилинадиган талабномалар юқори тоғ табиий ўрмон ва яйловларга меъёридан кўп фойдаланишни камайтириш мақсадида яйловларни тиклаш, ўрмончилик ва барқарор чорвачиликни ривожлантириш, ҳамда табиатдан оқилона фойдаланишга қаратилган бўлишлари лозим.
Лойиҳа талабномасини тайёрлаш учун сайтидан қуйидаги ҳужжатларни юклаб олиш зарур:
Тўлдирилган маълумотларни 2019 йил 20 апрелдан 20 майгача biodiversity.uzmicrogrants@undp.org  электрон манзилга юборилади.
Талабномани қабул қилиш шартлари ва талаблари билан Ўзбекистон Республикаси Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш Давлат қўмитасининг сайтида танишиш ёки  +99893 501 65 90 телефон рақамига мурожаат қилиш орқали билишингиз мукин.
*Қор қоплонининг Угом-Чотқол ландшафти худудларига Тошкент вилояти, Хисор ландшафтига Қашқадарё ва Сурҳондарё вилоятларининг тоғли ҳудудлари қарайди.

ОБЪЯВЛЕНИЕ - О проведение конкурса на участие в Программе микрогрантового финансирования
Проект Гомкомэкологии Республики Узбекистан и ПРООН/ГЭФ «Устойчивое использование природных ресурсов и управление лесами в ключевых горных регионах, важных для глобально значимого биоразнообразия» приглашает принять участие жителей и землепользователей Угам-Чаткальского и Гиссарского ландшафтов снежного барса* в Программе микрогрантового финансирования.
Принимаются заявки, направленные на восстановление пастбищ, развитие лесоводства и устойчивого животноводства, а также внедрение альтернативных видов природопользования с целью снижения нагрузки на естественные леса и пастбища.
Для подготовки  проектного предложения необходимо  скачать на сайте следующие документы:
Заполненная информация принимается с 20 апреля по 20 мая 2019 года на электронный адрес: biodiversity.uzmicrogrants@undp.org
С условиями и требованиями подачи заявки вы можете ознакомиться на сайте Госкомэкологии или обратиться по телефону: +99893 501 65 90.
*Территории Угам-Чаткальского ландшафта снежного барса – Ташкентская область, Гиссарского ландшафта снежного барса – Кашкадарьинская и Сурхандарьинская области.