«Sayyoramizni sevaylik» ekoaktsiyasi
«Xalqaro plastiksiz kun»i doirasida «Carrefour Uzbekistan» kompaniyasi joriy yilning 5 iyulidan boshlab O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi bilan hamkorlikda «Love Our Planet» aktsiyasini o‘tkazmoqda.
Ushbu aktsiya doirasida siz «Carrefour» supermarketlaridan bir oy davomida qayta ishlatiladigan sumkalarni sotib olish va ulardan foydalanish, shuningdek, plastik butilkalar va qopqoqlarni yig‘ish bo‘yicha bo‘yicha MyClub ballarini to‘plashingiz mumkin.
2021 yil 14 iyul kuni soat 11:00 da mazkur aktsiyaning navbatdagi tadbiri «Sarrefour» kompaniyasining Shayxontoxur tumanidagi Qoratosh mavzesi 11-A uydagi filialida (mo‘ljal: Medipark-Qoratosh) bo‘lib o‘tadi.

Экоакция «Полюбим нашу Планету»
В продолжении празднования Всемирного Дня отказа от Пластика компания «Carrefour Uzbekistan» совместно с Государственным Комитетом Республики Узбекистан по экологии и охрана окружающей среды с начала июля запускает месячную экологическую кампанию «Love our Planet».
В рамках этой кампании в течение месяца в супермаркетах «Carrefour» вы можете получать MyClub баллы за покупку и использование многоразовых сумок, а также будет запущена активность по сбору пластиковых бутылок и крышек.
Очередное мероприятие этой акции состоится 14 июля 2021 года в 11:00 в филиале «Carrefour» по адресу – Шайхантахурский район, массив Караташ, дом 11-А (ориентир: «Медипарк-Караташ»).