Belgilanmagan joyga chiqindi tashlagan fuqaro 1 650 000 so‘m jarima to‘ladi
Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi Dispetcherlik va onlayn monitoring markaziy boshqarmasi tomonidan o‘rnatilgan kuzatuv kameralari orqali Toshkent viloyatida noqonuniy chiqindi tashlash bilan bog‘liq yana bir huquqbuzarlik aniqlandi.
Vazirlikning Toshkent viloyati boshqarmasi tomonidan olib borilgan o‘rganish natijasida Yangiyo’l shahri, Yangibog‘ MFY hududida fuqaro H.J. tomonidan belgilanmagan joyga chiqindi tashlangani ma’lum bo‘ldi.
Holat yuzasidan huquqbuzarga nisbatan MJtKning  91-prim 1-moddasi 3-qismi bilan ma’muriy bayonnoma rasmiylashtirildi. Huquqbuzar 1 650 000 so‘m miqdorida jarimaga tortildi.

Гражданин, выбросивший мусор в неустановленном месте, оштрафован на 1 650 000 сумов
Камеры наблюдения, установленные Центральным управлением диспетчеризации и онлайн-мониторинга Министерства экологии, охраны окружающей среды и изменения климата, выявили еще одно нарушение, связанное с незаконным выбросом отходов в Ташкентской области.
Как выяснилось, в Янгиюле на территории схода граждан Янгиабад, гражданин Х.Ж выбросил мусор в неустановленном месте.
В отношении правонарушителя по данному факту составлен административный протокол по ч. 3 ст. 91 Кодекса Республики Узбекистан по об административной ответственности. Нарушитель оштрафован на 1 650 000 сум.