Yangiyo'lda belgilanmagan joyga chiqindi tashlagan fuqaro jarima to‘lash bilan birga o’sha joyni o’zi tozaladi
20:15
2491
12-iyun kuni Toshkent viloyati, Yangiyo‘l shahrining Yangibog‘ MFY hududida o‘rnatilgan kuzatuv kamerasida belgilanmagan joyga chiqindi tashlash bilan bog‘liq huquqbuzarlik holati qayd etildi.
Ekologiya vazirligining Toshkent viloyati boshqarmasi Yangiyo‘l shahar bo‘limi mas’ul xodimlari tomonidan tezkor o‘rganish ishlari olib borilganda, ushbu huquqbuzarlik Yangiyo‘l shahar, Fayzobod mahalla fuqarolar yig'ini hududida yashovchi fuqaro N.O. tomonidan sodir etilganligi ma'lum bo'ldi.
Holat yuzasidan huquqbuzarga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Ma’muriy Javobgarlik to‘g‘risidagi Kodeksning 91-prim 1-moddasi 3-qismi bilan ma'muriy bayonnoma rasmiylashtirildi.
Shundan so'ng hududga tashlangan chiqindi huquqbuzar tomonidan tozalandi va unga nisbatan 1 650 000.00 so‘m miqdorida jarima  qo'llanildi.

В Янгиюле гражданин, выбросивший мусор в неустановленном месте, заплатил штраф и убрался за собой
Камеры наблюдения, установленные на территории МСГ Янгибог в Янгиюле, выявили очередное нарушение, связанное с незаконным выбросом отходов в  неустановленном месте.
При проведении оперативного расследования ответственными сотрудниками Управления Министерства экологии в Ташкентской области установлено, что данное правонарушение совершено гражданином Н.О.
По данному факту в отношении правонарушителя составлен административный протокол статьей 91-1, частью 3 Кодекса Республики Узбекистан об административной ответственности.
После этого выброшенный на территорию мусор был очищен нарушителем и в отношении него был наложен штраф в размере 1 650 000,00 сумов.
Уважаемые граждане, не забывайте! За вред, причиненный природе, действующим законодательством предусмотрены строгие штрафные санкции. Каждый из нас несет ответственность за чистоту окружающей среды!