Yangiyo'lda belgilanmagan joyga chiqindi tashlagan huquqbuzar jarimaga tortildi
Toshkent viloyati, Yangiyo'l shahri, "Navro‘z" MFY hududida chiqindi tashlash bilan bog'liq navbatdagi huquqbuzarlik sodir bo'ldi.
Holat Ekologiya vazirligi Dispetcherlik va onlayn monitoring markaziy boshqarmasi tomonidan o'rnatilgan kuzatuv kameralariga muhrlandi.
Viloyat Ekologiya boshqarmasi xodimlari tomonidan holat o'rganilganida 1993-yilda tug'ilgan fuqaro X. A. davlat raqami "01 Z 137 YB" bo'lgan "Spark" rusumli avtotransport vositasida belgilanmagan hududga noqonuniy chiqindi tashlangani aniqlandi.
Holat yuzasidan huquqbuzarga nisbatan MJtKning 91-moddasi, 1-qismi bilan maʼmuriy bayonnoma rasmiylashtirildi. X. A. 990 000 soʼm miqdorida jarimaga tortildi.

Оштрафован правонарушитель, выбросивший мусор в неположенном месте в Янгиюле
Еще одно правонарушение, связанное со сбросом отходов, произошло на территории МСГ «Навруз» г.Янгиюля Ташкентской области.
Ситуацию зафиксировали камеры видео наблюдения, установленные Центральным управлением диспетчеризации и онлайн-мониторинга Министерства экологии.
При расследовании ситуации сотрудниками областного управления экологии было установлено, что мусор был сброшен с автомобиля Spark с регистрационным номером «01 Z 137 YB», за рулем которого находился гражданин Х.А. 1993 года рождения.
По данному факту в отношении правонарушителя составлен протокол в соответствии со ст.91 ч.1 КоАО РУз и наложен штраф в размере 3 БРВ – 990 000 сумов.