Toshkentda yana belgilanmagan joyga chiqindi tashlandi. Jarima — 1 million 650 ming so'm
Toshkent viloyati, Yangiyo'l shahri, "Navro‘z" MFY hududida chiqindi tashlash bilan bog'liq navbatdagi huquqbuzarlik sodir etildi. Holat Ekologiya vazirligi Dispetcherlik va onlayn monitoring markaziy boshqarmasi tomonidan o'rnatilgan kuzatuv kameralariga muhrlandi.
Toshkent viloyati Ekologiya boshqarmasi tomonidan ushbu huquqbuzarlik o'rganilib, 1964-yilda tugʼilgan, Yangiyoʼl shahri, "Fayzobod" MFYda yashovchi fuqaro M.А. davlat raqami "10 T 695 CB" bo'lgan "Cobalt" rusumli avtotransport vositasida belgilanmagan hududga chiqindi tashlangani aniqlandi.
Holat yuzasidan huquqbuzarga nisbatan MJtKning 91Prim 1-moddasi, 3-qismi bilan maʼmuriy bayonnoma rasmiylashtirildi. Huquqbuzar 1 million 650 ming so'm miqdorida jarimaga tortildi.

В Ташкентской области вновь сбросили мусор в неположенном месте. Сумма штрафа – 1 млн 600 тыс. сумов
2888
Еще одно правонарушение, связанное со сбросом отходов в неположенном месте, зафиксировала камера видеонаблюдения, установленная Центральным управлением диспетчеризации и онлайн мониторинга Министерства экологии. Инцидент произошел на территории МСГ «Навруз» г.Янгиюля Ташкентской области.
Данное правонарушение было расследовано Управлением экологии Ташкентской области, в ходе которого выяснилось, что мусор был сброшен в неположенном месте из автомобиля Cobalt с регистрационным номером «10 Т 695 СВ», за рулем которого находился гражданин М.А. 1964 года рождения, проживающий в МСГ «Файзабад» в г. Янгиюле.
По данному факту в отношении правонарушителя составлен протокол в соответствии со ст.91 пр.1 ч.1 КоАо РУз и назначен штраф в размере 1 650 000 сумов.