Yangiyo‘lda belgilanmagan joyga chiqindi tashlagan fuqaro jarimaga tortildi
Toshkent viloyati, Yangiyo'l shahri, "Yangibog‘" MFY hududiga oʼrnatilgan kuzatuv kamerasiga yana bir chiqindi bilan bog‘liq huquqbuzarlik sodir bo‘ldi.
Holat Ekologiya vazirligi Dispetcherlik va onlayn monitoring markaziy boshqarmasi tomonidan o'rnatilgan onlayn kuzatuv kameralariga muhrlandi.
Toshkent viloyati Ekologiya boshqarmasi Yangiyoʼl shahar boʼlimi inspektorlari hamda viloyat Ichki Ishlar bosh boshqarmasi post-patrul xizmati xodimlari tomonidan holat oʼrganildi. Natijada Yangiyoʼl shahar, "Olmos" MFY, "Gulobod" koʼchasida istiqomat qiluvchi 1991-yilda tugʼilgan fuqaro G.D. belgilanmagan joyga chiqindi tashlagani ma'lum bo'ldi.
Holat yuzasidan huquqbuzarga nisbatan MJtKning 91Prim 1-moddasi, 1-qismi bilan maʼmuriy bayonnoma rasmiylashtirildi. G.D. 1 million 650 ming soʼm miqdorida jarimaga tortildi.

В Янгиюле оштрафован гражданин, сбросивший мусор в неположенном месте
Очередное правонарушение, связанное со сбросом отходов, зафиксировала камера видеонаблюдения, установленная Центральным управлением диспетчеризации и онлайн мониторинга Министерства экологии на территории МСГ «Янгибог» города Янгиюль Ташкентской области.
В ходе исследования, проведенного инспекторами Янгиюльского городского отдела Управления экологии Ташкентской области совместно с сотрудниками пост-патрульной службы ГУВД области, выяснилось, что отходы в неположенном месте сбросил гражданин Г.Д. 1991 года рождения, проживающий по улице «Гулобод» в МСГ «Олмос» города Янгиюль.
По данному факту в отношении нарушителя составлен протокол в соответствии со ст.91 ч.1 прим.1 КоАО РУз и назначен штраф в размере 1 млн 650 тыс. сумов.