Bo‘stonliqda qushlarni noqonuniy ovlayotgan fuqaro jazolandi
Toshkent viloyati Ekologiya boshqarmasi Bo’stonliq tumani bo’limi davlat inspektorlari tomonidan reyd tadbiri o’tkazildi.
Tadbir davomida tumanning "Qo'shqo'rg'on" MFY hududida fuqaro F.S. ov qilish qoidalarini buzgan holatda sayroqi qushlarni ovlayotgani aniqlandi.
Holat yuzasidan “Ov qilish va ovchilik ho’jaligi to’g’risida”gi Qonunning 17-moddasi talablarini buzganligi uchun huquqbuzarga nisbatan MJtKning 90-moddasi 1-qismi bilan ma’muriy bayonnoma rasmiylashtirildi.
F.S. bazaviy hisoblash miqdorining 10 barobari — 3 million 300 ming so‘m miqdorida jarimaga tortildi.
Ekologiya vazirligi barchani qushlar va hayvonlarga ehtiyotkorona munosabatda bo‘lishga, ularni asrab-avaylashga chaqiradi. Unutmang, tabiat muhofazasi uchun barchamiz birdek mas'ulmiz.

В Бостонлыке за незаконную охоту на птиц оштрафовали жителя Ташкентской области
Рейд провели государственные инспекторы Бостонлыкского районного отдела Управления экологии Ташкентской области.
В ходе мероприятия установлен факт незаконной охоты на перелетных птиц жителем махалли «Кушкургон» Ф.С.
По данному факту на нарушителя составлен административный протокол в соответствии с ч. 1 ст. 90 АК за нарушение требований статьи 17 Закона «Об охоте и охотничьем хозяйстве».
Ф.С. оштрафован на 10 БРВ – 3 млн 300 тыс сум.
Министерство экологии призывает всех к бережному отношению к птицам и животным и напоминает о том, что мы все в равной степени несем ответственность за сохранение биоразнобразия.