Diqqat, e'lon! “Chimyon” xalqaro umummavsumiy kurortini qurish loyihasi doirasida yetkazib beriladigan uskunalarni yuklashdan oldin inspeksiyadan o‘tkazish to‘g‘risida
3392
“Beldirsoy-Chimyon-Nanay” xalqaro umummavsumiy kurortni qurish va ekspluatatsiya qilish bo‘yicha loyiha ofisi” Davlat muassasasi (keyingi o‘rinlarda – Loyiha ofisi) manfaatdor shaxslarni Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumanida “Chimyon” xalqaro umummavsumiy qurortni qurish loyihasini (keyingi o‘rinlarda – Loyiha) amalga oshirish doirasida yetkazib beriladigan uskunalarni yuklashdan oldin inspeksiyadan o‘tkazadigan kompaniyani aniqlash bo‘yicha etender.uzex.uz platformasida e’lon qilingan “eng yaxshi takliflarni tanlash” tanlovida ishtirok etishga taklif qiladi.
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 17-sentabrdagi 559-sonli qarorida belgilangan talablarga muvofiq Loyiha ofisi tomonidan Loyihani amalga oshirish doirasida pudrat tashkiloti bilan imzolangan shartnoma (tayyor holda topshirish) bo‘yicha yetkazib beriladigan uskunalarni yuklashdan oldin inspeksiyani amalga oshirish uchun manfaatdor kompaniyalar jalb qilinmoqda.
Tanlov shartlari bilan tanishishingiz uchun (https://etender.uzex.uz/lot/342540).
Eslatib o'tamiz, Loyiha doirasida dam oluvchilarni 2 515 metr balandlikka ko‘tariladigan gondol tipidagi 10 kishilik oraliq osma yo‘li (maksimal quvvati – 2 014 kishi/soat) va 3309 metr balandlikka chiqadigan mayatnik tipidagi 80 kishilik asosiy osma yo‘li (maksimal sig‘imi - 850 kishi/soat) quriladi. Kurort bunday inshootlarga ega bo‘lgan Markaziy Osiyo mamlakatlaridagi eng baland nuqtaga aylanadi. Shuningdek, unda XXL Zip line, Alpine coaster, Adventure tower, Tubing, Via ferrata kabi 20 dan ortiq turdagi qishki va yozgi attraksionlar tashkil etiladi, umumiy uzunligi 20 km dan ortiq bo‘lgan turli darajadagi 11 ta chang‘i uchish joylari, 6 000 nafar turistga mo‘ljallangan mehmonxona majmualari va kottejlar quriladi.

Предотгрузочная инспекция по проекту «Строительство международного всесезонного курорта «Чимган»
Государственное учреждение «Проектный офис по строительству и эксплуатации международного всесезонного курорта «Бельдерсай-Чимган-Нанай» (далее - Проектный офис) приглашает заинтересованные лица принять участие в конкурсе (тендере) на отбор наилучших предложений для проведения конкурса по определению компании, которая окажет услуги по инспекции товаров, подлежащих отгрузке при реализации проекта «Строительство международного всесезонного курорта «Чимган» (далее – Проект) в Бостанлыкском районе Ташкентской области.
В соответствии с требованиями Кабинета Министров Республики Узбекистан от 17 сентября 2020 года №ПКМ-559, Проектный офис привлекает компанию, для осуществления предотгрузочной инспекции по поставляемому оборудования в рамках Контракта, заключенной с подрядной организацией на выполнение полного спектра услуг по реализации Проекта «под ключ».
Ознакомиться с условиями по конкурсу можно перейдя по ссылке (https://etender.uzex.uz/lot/342540).
Напомним, в рамках Проекта будет построена промежуточная канатная дорога гондольного типа на 10 человек (максимальная мощность – 2 014 чел/ч), которая будет подниматься на высоту 2 515 метров и главная канатная дорога маятникового типа на 80 человек (максимальная мощность - 850 чел/ч), которая будет поднимать посетителей на высоту 3 309 метров – и станет самой высокой точкой в странах Центральной Азии, где есть подобные объекты. Также будут организованы более 20 видов зимних и летних аттракционов: XXL Zip line, Alpine coaster, Adventure tower, Tubing, Via ferrata, обустроены 11 лыжных трасс с различными уровнями сложности общей протяженностью более 20 км, построены гостиничные комплексы и коттеджи на 6 000 туристических мест.